Co zrobić z uciążliwym szczekaniem psa?

Wybierając się z psem na spacer najbezpieczniej jest założyć mu kaganiec – to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale przecież nie w każdej sytuacji zwierzę będzie taki kaganiec nosić. Niektórzy używają elektronicznych obroży antyszczekowych, aczkolwiek specjaliści zalecają raczej umiar w ich stosowaniu – w miarę możliwości najlepiej jest ich unikać. Niezłym pomysłem na rozwiązanie tego problemu są tak zwane hushery funkcjonujące w mniej więcej taki sposób ja rozciągające się gumki. Kiedy pies zaczyna ujadać, wówczas husher naciąga się i męczy tym samy mięśnie szczęki. Pies zatem szczekać przestaje, bo okazuje się to dla niego zbytnio męczącą czynnością. Szczególnie, że w przypadku bardziej zawziętych psów sprawia to po prostu ból.

co-na-szczekanie

Antyszczekowe obroże dla psów cieszą się większą popularnością wśród właścicieli tych czworonogów. Koniecznie pamiętać jednak trzeba o tym, że taka obroża nie może występować w charakterze straszaka – nie wystarczy jej założyć zwierzęciu i mieć problem z głowy. Zwierzę nie jest zabawką, ale jak najbardziej żywą istota, która przecież także ma swoje potrzeby, uczucia i tym podobne. Potrzebuje także odpowiedniej dawki fizycznej aktywności. Antyszczekowa obroża sprawdzi się na pewno wówczas, kiedy przez właściciela zostanie wykorzystana mądrze.

Nie należy zatem zapominać o codziennej porcji ćwiczeń. Nie wolno również w żadnym wypadku krzyczeć na zwierzę, kiedy zaczyna ono wściekle ujadać – to najprostszy sposób na to, aby osiągnąć dokładnie odwrotny efekt, pies będzie wtedy szczekał jeszcze więcej. Rzecz jasna nie można pupilowi pozwolić na to, aby za dużo szczekał, ale wrzaski i kary nie są żadnym sposobem treningowym. Stosując obrożę, trzeba psu zapewnić także inne, dodatkowe zajęcia.

Jeśli natomiast interesuje nas coś więcej niż tylko ograniczenie szczekania psa warto zastanowić się nie tyle nad obrożą antyszczekową co może nad typową obrożą do tresury z pilotem. tego typu obroża co prawda nie reaguje sama na szczekanie i do każdego zadziałania wymaga użycia pilota ale jej zastosowanie może być dzięki temu dużo szersze. Można reagować na większość złych zachowań psów z odległości czy zabrać obrożę ze sobą na spacer z psem. Aby pilot wygodnie zmieścił się do kieszeni warto wybrać jakiś mały zestaw: Innotek Free Spirit  FS-15E, PAC nDXT czy DT Systems model micro idtz 3000, które dzięki swoim rozmiarom wygodnie będą nam służyły tak w domu jak i poza nim.

Jeśli natomiast chcemy coś zrobić z psem w ogrodzie warto sprawdzić niewidzialne ogrodzenie czyli elektryczny pastuch dla psa, który co prawda nie ograniczy sam w sobie szczekania, ale może oddalić psa z miejsc w których jest on zbyt głośny. Tego typu bezprzewodowe ogrodzenie dla psa można stosować zarówno w ogrodzie jak i na przykład podczas wakacji z psem.

Ale o tym napiszę niebawem …

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Przeciw szczekaniu psa

Ciekawe

Szczekanie psa


Jeśli męczy Cię szczekanie lub wycie psów i szukasz urządzenia przeciw szczekaniu psa stwierdzisz jak szybka jest tresura psa w której używana jest obroża antyszczekowa dla psów. Tego typu obroże antyszczekowe to szybki i naprawdę skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań zbyt hałaśliwych psów. Problemy z psami, które zachowują się zbyt głośno i są uciążliwe nie tylko dla Ciebie ale i dla Twoich sąsiadów można naprawdę skutecznie ograniczyć. Teraz szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można już wyeliminować ze skutecznością niedostępną przy innych sposobach tresury psów.